Skip to content
Saarijärven logo
Tekstikoko

Tarvaalan koulu

Tarvaalan koulu sijaitsee noin 8 kilometrin päässä Saarijärven keskustasta. Koulussa annetaan yhdysluokkaopetusta ryhmissä 1-2 -luokat, 3-4 -luokat ja 5-6 -luokat.

Koulun vastuulla on aamu- ja iltapäivätoiminnan järjestäminen yhteistyössä varhaiskasvatuksen kanssa.

Koulun tilat ovat kyläläisten käytössä myös kouluajan ulkopuolella. Koulun tilat ovat vuokrattavissa kuntalaisille erilaisia tilaisuuksia varten. Tilavuokrauksesta vastaa koulunjohtaja.


Yhteystiedot

Satosuontie 2, 43130 Tarvaala

Inkeri Riihinen

koulunjohtaja, luokanopettaja

044 4598 741
inkeri.riihinen@saarijarvi.fi

Tiina Kuusenmäki

koulunkäyntiohjaaja

044 4598 239
tiina.kuusenmaki@saarijarvi.fi

Maija Saukkonen

luokanopettaja

044 4598 240
maija.saukkonen@saarijarvi.fi

Eija Laukka

luokanopettaja

044 4598 239
eija.laukka@saarijarvi.fi

Taneli Kuusrainen

Luokanopettaja

044 4598 476
taneli.kuusrainen@saarijarvi.fi

Henna Kallunki

erityisopettaja

044 4598 618
henna.kallunki@saarijarvi.fi

Marko Savolainen

koulukuraattori

Lanneveden koulu &  Tarvaalan koulu

050 3825 351
marko.savolainen@hyvaks.fi

Päivi Muhonen

terveydenhoitaja

044 4598 904

Tanja Mynttinen

koulunkäynninohjaaja

044 4598 289
tanja.mynttinen@saarijarvi.fi

Tarvaalan Koulu

Tutustu myös

Tutustu Saarijärven kouluihin Peda.net-palvelussa.

Avaa Peda.net