Skip to content
Saarijärven logo
Tekstikoko

Pylkönmäen koulu

Pylkönmäen koulu sijaitsee noin 34 kilometrin päässä Saarijärven keskustasta. Koulussa annetaan yhdysluokkaopetusta ryhmissä 1-2 -luokat, 3-4 -luokat ja 5-6 -luokat.

Koulun vastuulla on aamu- ja iltapäivätoiminnan järjestäminen yhteistyössä varhaiskasvatuksen kanssa.


Yhteystiedot

Rahikaisentie 5 A 43440 Pylkönmäki
Koulu/opettajat 044 4598474

Annakaisa Linna

luokanopettaja

044 7114 646
annakaisa.linna@saarijarvi.fi

Kaija Kotka

kouluterveydenhoitaja

044 4598 990

Katriina Takalo

luokanopettaja

044 4598 231
katriina.takalo@saarijarvi.fi

Merja Marttinen

erityisluokanopettaja

044 4598 610
merja.marttinen@saarijarvi.fi

Miia Piilonen

koulunkäyntiohjaaja

044 4598 748
miia.piilonen@saarijarvi.fi

Reetta Jokinen

Tuntiopettaja

040 4598 255
reetta.jokinen@saarijarvi.fi

Sini Reiman

koulukuraattori

Yhtenäiskoulun luokat 7-9, lukio, Pylkönmäen koulu & Poke Tarvaala

040 1861 002
sini.reiman@hyvaks.fi

Timo Jokinen

koulunjohtaja, luokanopettaja

044 4598 233
timo.jokinen@saarijarvi.fi

Tuija Honkonen

koulunkäyntiohjaaja

044 4598 474
tuija.honkonen@saarijarvi.fi

Pylkönmäen koulurakennus

Tutustu myös

Tutustu Saarijärven kouluihin Peda.net-palvelussa.

Avaa Peda.net