Skip to content
Saarijärven logo
Tekstikoko

Yhteystiedot

Saarijärven kaupunki
Varhaiskasvatuspalvelut
Sivulantie 11
43100 Saarijärvi

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@saarijarvi.fi


 

Tiina Kulmala

varhaiskasvatusjohtaja

050 3135 439
tiina.kulmala@saarijarvi.fi

Erja Humalajoki

päiväkodin johtaja

työhuone Pikku-Mäntylän päiväkoti

044 4598 219
erja.humalajoki@saarijarvi.fi

Minna Leppämäki

päiväkodin johtaja

työhuone Sivulan päiväkoti

044 4598 348
minna.leppamaki@saarijarvi.fi

Pirjo Peräaho

toimistosihteeri

asiakasmaksut, laskutus

044 4598 446
pirjo.peraaho@saarijarvi.fi

 

Koulukuja 1, 41270 Lannevesi

Esiopetus, puh. 044 4598 736

Tenavat, puh. 044 4598 703

lanneveden.paivakoti@saarijarvi.fi


Erja Humalajoki
päiväkodin johtaja
044 4598 219
erja.humalajoki@saarijarvi.fi
soittoajat ma klo 12 – 14, ti 8 – 9 ja to 12 – 13

Lanneveden päiväkoti

Petäjäpolku 3, 43100 Saarijärvi

Tiitiäset, puh. 044 4598 234
Tiukuset, puh. 044 7114 625

pikku-mantylan.paivakoti@saarijarvi.fi


Erja Humalajoki
päiväkodin johtaja
044 4598 219
erja.humalajoki@saarijarvi.fi
soittoajat ma klo 12 – 14, ti 8 – 9 ja to 12 – 13

Pikkumäntylän päiväkodin piha-alue

Pylkönmäen päiväkoti

Rahikaisentie 5, 43440 Pylkönmäki

Viikarit, puh. 044 4598 315
Esiopetus, puh. 050 3243 903

pylkonmaen.paivakoti@saarijarvi.fi


Erja Humalajoki
päiväkodin johtaja
044 4598 219
erja.humalajoki@saarijarvi.fi
soittoajat ma klo 12 – 14, ti 8 – 9 ja to 12 – 13

Pylkömäen päiväkotirakennus

Sivupisto 2, 43100 Saarijärvi

Perhepäivähoidon varahoito
puh. 044 4598 701
varahoito@saarijarvi.fi

Sykkylä (vihreä), vuorohoito 1 – 6 vuotiaat,
puh. 044 4598 338,
sykkyla@saarijarvi.fi

Hauskala (vihreä) 1 – 3 vuotiaat,
puh. 044 4598 344
hauskala@saarijarvi.fi,

Halila (lila), 1 – 3 vuotiaat,
puh. 050 4323 098
halila@saarijarvi.fi

Reppula (lila), 1-4 vuotiaat,
puh. 044 4598 342
reppula@saarijarvi.fi

Intola (sininen), 4 – 5 vuotiaat,
puh. 044 4598 343
intola@saarijarvi.fi

Riemula (sininen), 2 – 5 vuotiaat,
puh. 044 7114 615
riemula@saarijarvi.fi

Raisula (oranssi), esiopetus ja täydentävä varhaiskasvatus,
puh. 044 4598 339
raisula@saarijarvi.fi

Taitola (oranssi), esiopetus ja täydentävä varhaiskasvatus,
puh. 044 4598 604
taitola@saarijarvi.fi

Sivulan keittiö,
puh. 044 4598 362
sivulan.keittio@saarijarvi.fi


Minna Leppämäki
Päiväkodin johtaja
puh. 044 4598 348
minna.leppamaki@saarijarvi.fi

Sivulan päiväkodin rakennus

Yksityinen perhepäivähoitaja

Suvi Brandt
puh. 045 1362 241
suvi.brandt@elisanet.fi
Pyhäkoskentie 56, 43100 Saarijärvi

Yksityinen päiväkoti

Pilke luontopäiväkoti Solmu
Uuraistentie 192
43130 Tarvaala

Liukumäki päiväkodin piha-alueella

Sähköinen asiointi

eDaisy-asiointipalvelun kautta lähetät hakemuksen sekä muut lomakkeet helposti ja nopeasti.

Avaa eDaisy


DaisyFamily on vanhempien ja varhaiskasvatuksen henkilöstön viestinnän väline päivittäiseen yhteydenpitoon.

Avaa DaisyFamily